اسفند ۰۱, ۱۳۹۵

منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

چرا نایب قهرمانی در کریسمس باید لیورپولی ها را به قهرمانی تیم شان در پایان فصل امیدوار کند؟

چرا نایب قهرمانی در کریسمس باید لیورپولی ها را به قهرمانی تیم شان در پایان فصل امیدوار کند؟
از سال ۱۸۹۲ لیورپول ۸ بار در موقع تحویل سال در رده دوم لیگ جای داشته و در شش مورد از این موارد به قهرمانی دست یافته است.

طرفداری-کریسمس امسال هم سرخ پوشان پس از ۲۷ سال در رده دوم حضور خواهند داشت. آن ها در فصل های ۱۴-۲۰۱۳، ۹-۲۰۰۸ و ۹۷-۱۹۹۶ در موقع کریسمس در صدر جدول قرار داشتند اما در هیچ یک از این موارد موفق نشدند که در پایان ماه می جام قهرمانی را لمس کنند.

با این حال لیورپولی ها ۷۵٪ مواقعی که موقع کریسمس در رده دوم جای داشته اند، قهرمان شده اند؛ شامل ۴ بار آخری که به ۱۹۷۴ باز می گردد. در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به هشت فصلی که لیورپول در موقع کریسمس در رده دوم جای داشته.

مایکل توماس- لیورپول- آرسنال

۱۹۸۹-۹۰

لیورپول فصل را با پیروزی ۱-۰ برابر آرسنال در جام خیریه شروع کرد؛ یک بازی تکراری تعیین کننده در زمینه قهرمانی از فصل گذشته؛ جایی که فصل پیش از آن مایکل توماس با گل خود موجب شد تا توپچی ها روی تفاضل گل قهرمان شوند. با بازیکنانی همچون جان بارنز، پیتر بیردزلی و یان راش، سرمربی تیم کنی دالگلیش موفق شد تا در ماه سپتامبر با نتیجه ۹-۰ کریستال پالاس را در آنفیلد شکست دهد؛ همان بازی ای که بازی پایانی جان آلدریج برای تیم بود.

لیورپولی ها تا روز کریسمس از آرسنال صدرنشین عقب بودند اما پیش از فرا رسیدن سال جدید از حریف پیشی گرفتند و در بازی تکراری با سوانزی سیتی در دور سوم جام حذفی با نتیجه ۸-۰ به پیروزی دست یافتند. لیورپول در ماه مارس رونی روزنتال را از استاندارد لیژ قرض گرفت و در ماه آوریل نیز قهرمان شد.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۱

سرمربی: کنی دالگلیش

آقای گل: جان بارنز (۲۸ گل)

کنی دالگلیش- لیورپول

۱۹۸۵-۸۶

در این فصل کنی دالگلیش در ۳۴ سالگی هدایت تیم را بر عهده گرفت. آن ها در ماه آگوست آرسنال و ایپسوویچ را شکست دادند اما به نیوکاسل باختند و برابر استون ویلا و وست هم به تساوی رضایت دادند. پس از سپتامبر و اکتبری امیدوار کننده تر، سرخ پوشان در دسامبر لغزیدند و فقط یک برد برابر استون ویلا کسب کردند و در روز کریسمس پس از منچستریونایتد در رده دوم جای گرفتند. اما تیم دالگلیش از تاریخ ۲۲ فوریه رنگ باخت به خود ندید و ضمن قهرمانی در لیگ برتر، قهرمان جام حذفی نیز شد.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۱

سرمربی: کنی دالگلیش

آقای گل: یان راش (۳۱)

باب پیزلی- یان کالاهان- لیورپول

۱۹۷۶-۷۷

لیورپول با هدایت باب پیزلی فصل را خوب شروع کرد اما پس از سه شکست طی چهار بازی‌ در کریسمس پس از ایپسوویچ دوم بودند. هر چند که سال جدید به کام لیورپولی ها گذشت و آن ها ضمن قهرمانی در لیگ برتر، با پیروزی برابر مونشن گلادباخ در رم، قهرمان اروپا شدند.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۱ 

سرمربی: باب پیزلی

آقای گل: کوین کیگان (۲۰ گل)

کوین کیگان- دیو کلمنت- لیورپول- کویینز پارک

۱۹۷۵-۷۶

لیورپولی که از منچستریونایتد عقب بود، بالاتر از کویینز پارک رنجرز نهمین قهرمانی اش در لیگ را به دست آورد و ضمن این که در جام یوفا نیز قهرمان شد.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۲

سرمربی: باب پیزلی

آقای گل: جان توشاک (۲۳)

املین هیوز- لیورپول

۱۹۷۳-۷۴

در ۲۵ دسامبر ۱۹۷۳ لیورپول با ۷ امتیاز کمتر نسبت به لیدز در رده دوم جای داشت. در آخرین فصل حضور بیل شنکلی، سرخ پوشان اختلاف را به ۵ امتیاز رساندند ولی سر آخر نایب قهرمان شدند.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۲

سرمربی: بیل شنکلی

آقای گل: کوین کیگان (۱۹)

یان کالاهان- لیورپول- تاتنهام

۱۹۶۶-۶۷

تنها فصلی که لیورپول موقع فرا رسیدن کریسمس دوم بود و در پایان در رده ای پایین تر از این فصل را به پایان برد. در روز کریسمس سرخ پوشان تنها دو امتیاز کمتر از منچستریونایتد داشتند اما در سال قهرمانی رقیب شان با ۹ امتیاز کمتر در رده پنجم به کار خود پایان دادند.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۵

سرمربی: بیل شنکلی

آقای گل: راجر هانت (۱۹)

چلسی- لیورپول- ورزشگاه استمفوردبریج

۱۹۴۶-۴۷

در روز کریسمس ۱۹۴۶ لیورپول چهار امتیاز کمتر از وولورهمپتون داشت اما سر آخر با یک امتیاز بیشتر از منچستریونایتد و وولورهمپتون قهرمانی را به نام خودش زد.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۱

سرمربی: جرج کی

آقای گل: آلبرت استابینز و جک بالمر هر کدام با ۲۸ گل

الکس ریزبک- کاپیتان لیورپول

۱۹۰۰-۰۱

در ۲۵ دسامبر ۱۹۰۰ ناتینگهام فارست ۵ امتیاز بیشتر از لیورپول داشت و به صدر تکیه زده بود اما در آخر فصل این لیورپول بود که با دو امتیاز بیشتر از ساندرلند، قهرمان لیگ نام گرفت.

رتبه در روز کریسمس: ۲

رتبه پایانی: ۱

سرمربی: تام واستون

آقای گل: سم ریبولد (۱۸)

Post source : کانون هواداران لیورپول در ایران

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید