اسفند ۰۱, ۱۳۹۵

منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

تيم منتخب سال ۲۰۱۶ ليگ برتر انگليس از نگاه ESPN

تيم منتخب سال ۲۰۱۶ ليگ برتر انگليس از نگاه ESPN

 

کارشناسان ESPN اقدام به انتخاب بهترين بازيگنان سال ۲۰۱۶ ليگ برتر انگلستان کردند.
طرفداري – فوتبال انگلستان، در سال ميلادي که گذشت، پر از اتفاق ها و هيجان هاي زياد بود. لسترسيتي در کمال ناباوري توانست همراه با کلوديو رانيري، قهرمان ليگ برتر شود و چلسي که يک سال قبل قهرمان شده بود، همراه با ژوزه مورينيو و بعد با گاس هيدينگ، نتوانست رتبه اي بهتر از دهم جدول، به دست آورد. آقاي خاص با اخراج از چلسي، سرمربي منچستريونايتد شد. کارشناسان وبسايت ESPN با ملاک ها و معيارهاي خاصي، اقدام به انتخاب تيم برتر سال ليگ برتر انگلستان کردند.

تيم منتخب ليگ برتر انگليس

کاسپر اشمايکل

دروازه بان دانمارکي لسترسيتي موفق شد در ۱۵ بازي دروازه خود را بسته نگه دارد و عملکرد درخشاني همراه با روباه ها به نمايش بگذارد تا اين تيم يکي از شگفتي هاي تاريخ ليگ برتر انگليس را رقم بزند و قهرمان شود. با وجود آنکه وي در فصل جاري با مشکلات مصدوميت، دست به گريبان بوده، اما وي دروازه بان برتر سال گذشته ليگ برتر بوده است.

هکتور بيرين

مدافع راست اسپانيايي آرسنال، در سال گذشته، يک الگوي ثبات بوده است و عملکرد درخشان او با توپچي ها باعث شد تيم هاي بزرگي مانند منچسترسيتي و بارسلونا در پي به خدمت گرفتن او باشند و آرسنال براي نگه داشتن او، قراردادش را ۶ سال تمديد کرد. بيرين ۲۱ ساله يکي از اساسي ترين مهره هاي ونگر در کسب نتايج خوب آرسنال بوده است.

ويرجيل فن ديک

مدافع مياني هلندي ساوتهمپتون با عملکرد فوق العاده اش در سال گذشته، با ريو فرديناند مقايسه مي شود. قامت بلند، سرعت بالا و توانايي بالاي حمل توپ باعث شده، مدافع سابق سلتيک يکي از اهداف تيم هاي بزرگ براي نقل و انتقالات باشد.

توبي آلدرويرلد

همکاري آلدرويرلد و فرتونخن در قبل خط دفاع تاتنهام، باعث شد وايت هارت لين سالي کم نظير را سپري کند. مدافع ۲۷ ساله بلژيکي با قدرت بدني بالا، قدرت سرزني عالي و قدرت حمل توپ بسيار خوبي که دارد، نگاه هاي زيادي را در سال گذشته به خود خيره کرد. غيبت او به خاطر مصدوميت باعث شده، تاتنهام در خط دفاعي به مشکل برخورد کند.

دني رز

پس از مصدوميت لوک شاو، مدافع چپ جوان منچستريونايتد، دني رز همراه با تاتنهام به شدت پيشرفت کرد تا خود را به عنوان بهترين مدافع چپ انگلستان معرفي کند. وي در يورو ۲۰۱۶ هم يکي از بازيکنان درخشان تيم ملي انگليس بود.

انگولو کانته

هافبک فرانسوي سابق لسترسيتي و حال حاضر چلسي، بدون شک بهترين بازيکن سال گذشته ليگ برتر انگليس بود. وي با عملکرد خيره کننده اش همراه با لسترسيتي، توانست قهرمان ليگ برتر شود و در پايان فصل سران چلسي را براي خريد خود، به تکاپو بيندازد. کانته به راحتي در زمين نقش دو بازيکن را ايفا مي کند. وي هم بازي تيم حريف را خراب مي کند و هم براي تيم خودش بازيسازي مي کند. کانته در فصل جاري نيز همراه با چلسي عملکردي بسيار درخشان داشته است.

مايکل کريک

در سن ۳۵ سالگي، هافبک منچستريونايتد آخرين دوران فوتبالش را سپري مي کند اما کلاس بازي و تجربه اش باعث شد اين تيم در فصل گذشته همراه با لوييس فن خال، قهرمان اف اي کاپ انگليس شود. او همچنين در فصل جاري نيز يکي از بازيکنان کليدي تيم ژوزه مورينيو بوده است. ساده بگوييم، منچستريونايتد، زماني که کريک در ميدان باشد، نمي بازد.

کوين دي بروينه

دي بروينه ظرفيت اين را دارد که استيون جراردِ سيتيزن ها باشد. با اين که منچسترسيتي فصل همراه پر فراز و نشيبي را سپري کرد، اما هافبک تهاجمي بلژيکي، در بيشتر بازي ها در اوج بود و موثر واقع شد. گل هاي او باعث شد سيتي در خيلي از مسابقات پيروز شود و او به عنوان يک استعداد، همچنان در حال پيشرفت است.

فيليپه کوتينيو

مرد برزيلي ليورپول، باعث شده تا اين تيم در خط حمله بسيار خطرناک باشد. پس از خروج لوييس سوارز از آنفيلد، حالا کوتينيو برگ برنده اين تيم است و حالا براي قرمزها به اندازه سوارز مفيد واقع مي شود. فرم فوق العاده او، جاي شکي باقي نمي گذارد تا او را در تيم منتخب فصل ليگ برتر قرار دهيم.

الکسيس سانچز

با آزادي عملي که آرسن ونگر به مهاجم سابق بارسلونا داده، او براي هر خط دفاعي يک آفت به حساب مي آيد. زماني که سانچز خوب بازي کند، آرسنال پيروز مي شود. چالش آرسنال نگه داشتن فوق ستاره شيليايي در امارات است و اين کار آساني نيست.

ديگو کوستا

مهاجم چلسي در سال ۲۰۱۶، موفق شد ۲۵ گل براي اين باشگاه به ثمر برساند. وي تا به اينجاي فصل ۱۳ گل براي تيم آنتونيو کونته به ثمر رسانده تا اين تيم مقتدرانه در صدر جدول اين فصل قرار بگيرد. کوستا به فرم خوبش بازگشته و گل هاي او در اين فصل يکي از مهم ترين عوامل صدرنشيني آبي ها بوده است.

سرمربي: ادي هاو

کلوديو رانيري توانست با لسترسيتي يک قهرماني فوق العاده به دست آورد. آنتونيو کونته در نيم فصل اول از فصل جاري عملکرد بسيار خوبي داشته و همراه با چلسي با پيروزي هاي پياپي در صدر جدول قرار دارد اما عملکرد ادي هاو در نگه داشتن بورنموث در ليگ برتر و رساندن اين تيم به رده دهم جدول يک دستاورد باورنکردني بوده است.

Post source : کانون هواداران لیورپول در ایران

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید